• צוות ישראל נגלית לעין

ביקור הנסיך ויליאם בארץ והקשר ליד בן-צבי


נשיא המדינה קיבל את פניו של הנסיך וויליאם הדוכס מקיימברידג' בביקורו הראשון בישראל

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיבל ביום שלישי, י"ג בתמוז, 26 ביוני, בבית הנשיא בירושלים את פניו של הוד רוממותו הנסיך וויליאם הדוכס מקיימברידג' בביקורו הראשון כנציג רשמי ראשון של בית המלוכה בישראל. אביו, יורש העצר הבריטי הנסיך צ'ארלס, ביקר בישראל לפני כשנתיים כשהגיע להשתתף בלוויית הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל, לאחריה נפגש עם הנשיא בבית הנשיא.

צילום: מארק ניימן / לע"מ

הנשיא הודה לנסיך על ביקורו והגיש לו מתנה היסטורית ומרגשת. במרתפי יד בן צבי אותר לקראת ביקורו של הנסיך וויליאם אוצר היסטורי מרתק, אלבום תצלומים המתוארך בין השנים 1850- 1860 השייך לאליזבת אן פין, אשת הקונסול הבריטי ג'ימס פין, ששרת בארץ ישראל בתקופה בה ביקר בה סבא רבא של הנסיך וויליאם, הוא הנסיך מוויילס אדוארד.

בתוך האלבום, התגלה דיוקנו המצולם של סב-סבו של הנסיך צ'ארלס, אביו של הנסיך וויליאם ולצד הצילום נשמרה ידיעה על ביקורו של הנסיך אדוארד בירושלים שהתפרסמה בעיתון 'המגיד', 29 באפריל, 1862 ,כ"ט בניסן, התרכ"ב. על הידיעה חתום יוסף ריבלין, סב רבא של הנשיא, ראובן ריבלין, מצד אמו, מחשובי פרנסי היישוב היהודי בירושלים ומי שכונה 'בונה השכונות' בעיר החדשה שמחוץ לחומות.

הנשיא העניק לנסיך את העתק דיוקנו של הסבא-רבא אשר נמצא באלבום של אשת הקונסול כרוך קטיפה אדומה ועיטורי ברזל. במהלך ביקור הנסיך בבית הנשיא, הוא התרשם גם מהעותק המקורי של האלבום שהובא אל המשכן במיוחד והוצב על כן למשמרת עד תום הביקור, אז הושב אל ספריית 'יד יצחק בן־צבי' בירושלים.

הנשיא הגיש לנסיך את המתנה ואמר: "יום אחד, כשתהיה מלך אנגליה, אני מקווה שתגיע לישראל שוב לביקור- עם אשתך וילדיך, ותוכל למלא לעצמך אלבום תמונות של זיכרונות מאושרים בארץ הזאת".

לקריאה אודות אלבום פין

(מתוך הודעת בית הנשיא)


  • Facebook - White Circle

© 2018 BY TEOR